KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688306
nr 1468 8306
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad ÅWA, "sommarbukett". Olja på pannå, 31x36, yttermått inklusive ram: 38x42 cm
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 19:57:43
150 kr
Ã…ke Wilhelm Andersson
Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson